Proces budowy domu szkieletowego

Firma DREV- IMED wykonuje indywidualne projekty domów szkieletowych. Technologia oraz rozwiązania konstrukcyjne są wykonywane tylko i wyłącznie przez naszych Architektów. Technologia zastrzeżona...

Domy konstrukcyjne

Budowa domu w technologii szkieletowej o konstrukcji drewnianej – technologia otwarta. W jaki sposób się odbywa ten proces budowy domu w szkielecie drewnianym? Przede wszystkim nie wszystko naraz ! Materiał konstrukcyjny jest zwożone na plac budowy tylko partiami. ! Materiał konstrukcyjny składający się z drewnianego szkieletu, który słup po słupie jest budowany na placu budowy. Po wykonaniu Szkieletu , który jest skręcany śrubami , czopowany , zbijany gwoździami pokrywa się płytami .Drewnopochodną płytą (np. konstrukcyjną płytą OSB 3). Następnie powstają – ściany, stropy, dach. Po tym etapie budynek wykańcza się od zewnątrz, czyli układa się pokrycia dachowe, mocuje się łaty, kontrłaty, ; wstawia okna oraz drzwi, wykonując także elewację różnego rodzaju . Po ukończeniu tych czynności można śmiało stwierdzić, że dom jest już w stanie surowym zamkniętym. Wykończenie elewacji może być standardowe, czyli z użyciem tynku mineralnego lub drewnianej oblicówki lub kamiennej oblicówki. Na rynku dostępne są również okładziny kamienne lub cegły klinkierowe, które równie dobrze mogą zastąpić tradycyjny tynk. Ostatni etap to wykańczanie wnętrz. Od wewnątrz umieszcza się wełnę mineralną, osłanianą przez paraizolację i płytami gipsowo-kartonowymi lub gipsowo-włóknowymi.. Wyposaża się dom w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz grzewczą. Kładzie się podłogi, ściany tynkuje , nakładając płytki ceramiczne, czy też malując, czyli wszystko to, co potrzebne jest do komfortowego zamieszkania.

Dużą zaletą domów zbudowanych w technologii szkieletowej jest zużywanie niewielkiej energii cieplnej, używanej do ogrzania domu. Po włączeniu ogrzewania budynek nagrzewa się bardzo szybko.

Dom budowany w technologii szkieletowej drewnianej powstaje szybko i jeśli jest wykonywany pod tzw. klucz to można się do niego wprowadzić niemalże natychmiast po ukończeniu prac.

Zobacz również:

Domy szkieletowe Bielsko

Siedziba firmy

34-322 Rychwałd

ul. Beskidzka 111

Biuro:

tel. +48 509-216-542

Ewelina Maślanka

tel. +48 509-216-542

biuro@drevimed.pl

Małgorzata Kosacka

tel. +48 509-216-541

drevimed.malgorzata@gmail.com

Godziny otwarcia:

Pn - Pt : od 10:00 do 16:00

Sobota : od 10:00 do 13:00

Niedziela: Nieczynne

Ekspozycja nr 1:

ul. Krakowska 532, Bielsko-Biała

tel. +48 509-216-542

tel. +48 509-216-541

biuro@drevimed.pl

drevimed.malgorzata@gmail.com

Ekspozycja nr 2:

ul. Łucka, 21 100 Lubartów / k Lublina

tel. +48 509 216 541

Szanowni Państwo

Oglądanie ekspozycji DREV-IMED jest możliwe po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się dzwoniąc pod nr telefonów lub wyślij SMS w treści wpisując " Ekspozycja TAK" , a skontaktujemy się Tel kom . Orange 509 216 542 , 509 216 541

NIEDZIELE - Nieczynne

Zostaw swój kontakt :

Oddzwonimy wyślemy wiadomość- Hej!!!

 


pozycjonowanie stron bielsko