www.drevimed.pl

Ekologiczne energooszczędne domy

drewniane i murowane

Dom mieszkalny ekologiczny:

Jak budujemy i z czego?

1. Budujemy domy mieszkalne, letnie, rekreacyjne, gospodarcze - 20 000 modeli

Realizujemy każde zamówienie według potrzeb tj. wymarzonej architektury, rozkładu pomieszczeń, doboru okien i materiałów według życzeń klientów. Nie bez znaczenia jest też usytuowanie budynku do stron świata (nasłonecznienia), do kształtu i granic działki, wyeliminowanie negatywnego oddziaływania na zdrowie przyszłych mieszkańców cieków wodnych, linii energetycznych, itp.  Po tych czynnościach wstępnych oraz po zastosowaniu własnej technologii  przystępujemy do budowy domu na „całe życie”.

Pozytywnego posadowienia domu na działce, tak aby cieki wodne - żyły wodne, które występują w ziemi nie emitowały niesprzyjających promieniowań, a przyszły Inwestor nie posiada świadomości , jaki to ma wpływ na samopoczucie mieszkana na takim terenie. Jak je wyszukać i wyeliminować? Jak się przed nimi zabezpieczyć? Jak posadowić dom? Te problemy rozwiązuje firma na życzenie klienta. Obecni użytkownicy nowo wystawionych domów tą sytuację uważają za nieistotną. A jest to problem szeroko interpretowany przez uznanych w Polsce radiestetów.
 

 

 

2. Dlaczego powinieneś budować dom mieszkalny z firmą Drev-imed?

Firma Drev-imed budując dla Ciebie dom dokłada wszelkich starań, aby  dom był wykonany solidnie. Zapewnia terminową dostawę i odbiór zamówionych materiałów i elementów, zapisanych umową uzgodnień, które to firma honoruje i nie zmienia.

Masz możliwość w trakcie realizacji budowy dokonywać zmian funkcjonalności pomieszczeń. Przenoszenia ścianek przegrodowych, zmiany usytuowania okien i drzwi , według Twoich potrzeb dzisiejszych, a nieprzewidzianych na etapie opracowania projektu. Zbudujemy dla Ciebie dom trwały na 200 lat, bezpieczny, który pokona anomalia pogodowe, huragany, trzęsienia ziemi. Odporny na wstrząsy szkód górniczych. Dom, który spełni rolę domu ciepłego, energooszczędnego, nowoczesnego – to dom o nazwie "Dom Inteligentny-Pasywny". Taki dom nie może być tani. Jest to dom o  wysokiej tchnologii i energooszczędności,  a satysfakcja jest  gwarantowana w trakcie eksploatacji.

 

3. Technologia

Firma Drev-imed jest przedsiębiorstwem z tradycjami i ma wyrobioną pozycję na Europejskim Rynku - wykonuje produkty z atestowanych materiałów o wysokich parametrach jakościowych. Fima promuje głównie produkty krajowe - polskie, pozyskane z surowca podstawowego, którym jest drewno. Zaopatruje się w południowej Polsce - główny dostawca to Nadleśnictwo Państwowe Polskie. Pozysk drewna następuję w okresie zimowym, kiedy to surowiec ma wydalone soki do gruntu - drewno jest w trakcie "snu". Firma posiada wyspecjalizowanych selektorów drewna, którzy to ścinają drzewo wybierane szczególnie z południowych stoków. Drewno to jest o doskonałym usłojeniu z dobrego nasłonecznienia, co gwarantuję wysoką jakość pozyskiwanego surowca. Przecieranie drewna też należy do tajemniczej obróbki przetarcia, która jest technologią chronioną przez zakład. Po przetarciu surowiec jest leżakowany, posortowany w sztaplach, opisany klasami i sezonuję się w takim stanie przez 6 lat. Przez ten cały okres leżakowania drewno jest poddawane naturalnemu odprężeniu. Jest też co pół roku przekładane na sztaplu w celu prawidłowego uformowania surowca. Te prace wszystkie trzeba wykonać ręcznie, nie da się je wykonać mechanicznie, więc podnosi to znacznie koszt surowca, lecz daje zamawiającemu klientowi wysokiej jakości produkt, który to można analogicznie porównać do szlachetnego wytrawnego wina pochodzącego z południowego stoku.

Jest to porównanie przykładowe, ale jakże wymowne!

Dalszy proces obróbki drewna następuję poprzez suszenie surowca w suszarniach komorowych, nadzorowanych przez program komputerowy, uzyskując doskonałość suszenia poprzez właściwe wyprowadzenie wilgoci z drewna. W dalszej części programu drewno jest poddawane czterostronnej obróbce. Tą czynność dokonują obrabiarki cyfrowe firmy "Weinig". Każdy element jest sortowany przez wyspecjalizowane grupy pracownicze i poddawany do dalszej obróbce. Domy wykonywane są o różnej konstrukcji oraz wymogów zamawiającego zgodnie z jego zamówieniem. Uzależnione jest to od położenia terenu budowy, zaleceń planu zagospodarowania działki oraz miejscowych przepisów i dokumentacji technicznej budynku.

4. Konstrukcja nośna super wytrzymała

Każdy element konstrukcyjny jest kotwiony do pozostałego elementu poprzez otwory technologiczne gdzie materiał drzewny wchodzi w materiał drzewny - jest to czopowanie, zakuwanie, klejenie, wybrane łączenia są skręcane śrubami o średnicy Ø 8,10,12 mm. Każda śruba jest ocynkowana i produkowana pod zamówienie firmy o wysokiej odporności na uciąg i ścinania. W przypadku przewidywanej budowy w miejscach narażonych na silne wiatry, firma stosuje specjalistyczny program kotwień naprężeniowych, już systemów sprawdzonych i przetestowanych przez siły natury - technologia zastrzeżona. Całość domu jest kotwiona do podłoża betonowego fundamentu według projektu. Wszystkie elementy mogą być konserwowane i zabezpieczone środkami grzybo- i owadobójczymi, ekologicznymi - materiałami przeciwpożarowymi nawet do trudnozapalności. Jest to ustalone z zamawiającym na jego możliwość finansową. Każdy detal kolorystyki okładzin drewnianych domu jest ustalany. Przedstawiamy 30 kolorów na drewno z ośmiu renomowanych firm.

5. Elewacje domów

Występują zwykłe, drewniane, murowane, pruski mur, kamienne, licówka klinkier, bal łączony z kamieniem lub tynkiem, bal okrągły - prostokątny, półbal, deska świerkowa, modrzewiowa, sosnowa, dębowa, świerk syberyjski i inne.

Wersja nr 1

Każda elewacja zwykła to płyta OSB-3 wodoodporna/płyta budowlana MFP o grubościach 12/16/22/25mm z dociepleniem od zewnątrz wełną twardą 50/100/150mm z nałożonym tynkiem + siatka elewacyjna + klejem oraz różnorodną fakturą granulatu z wyborem tysiąca kolorów, barw i odcieni. Tynk do dyspozycji: mineralny, akrylowy, sylikatowy, marmelitowy.

Wersja nr 2

Każda elewacja zwykła to płyta OSB-3 wodoodporna/płyta budowlana MFP o grubościach 12/16/22/25mm z dociepleniem od zewnątrz styropian 50/100/150m z nałożonym tynkiem + siatka elewacyjna + klejem oraz różnorodną fakturą granulatu z wyborem tysiąca kolorów, barw i odcieni. Tynk do dyspozycji: mineralny, akrylowy, sylikatowy, marmelitowy.

Wersja nr 3

Elewacja drewniana:

 1. deska licówka gładka na własne lub obce pióro grubości od 20/28/40/50/70/120/150/180/220mm, grubość i szerokość dowolna normatywna.
 2. elewacja: półbal, pełny bal z zaciętymi węgłami. O wymiarach 120 mm x 240 mm: system polski, beskidzki, zakopiański, wschodni, ukraiński.
 3. elewacja: bal okrągły średnica 120/180/200/280/320/380mm, długość dostosowana do projektu i możliwości surowca. Przy zamówieniach b i c wymagane jest oczekiwanie na wyrób od 8 do 12 miesięcy.
 4. elewacja: deska licówka z usłojeniem uwypuklonym - imitacja starej 100 letniej deski o kształtach niesymetrycznych jw. (poz. "a" wersja nr 3)
 5. elewacja murowana: firma wykonuje elewacje murowane z materiałów takich jak cegła klinkier spoinowany. Wszystkie wzory cegły: bloczek bielski, Ytong, cegła dziurawka, gazobeton lub inne materiały elewacyjne. Całość ściany jest kotwiona warstwowo do konstrukcji domu.
 6. elewacja kamienna: kamień piaskowiec Brenna, kamień łupek płaski, pozysk z gór, (bardzo poszukiwany w obecnym czasie) piaskowiec szary pozyskany z kamieniołomu, cięty i inne kamienie elewacyjne - układane na "angielkę" lub na "dziko" czyli "niesymetrycznie". Impregnacja kamienia rewelacyjnymi środkami zachowujące kamień w naturalnym wyglądzie przez 30 lat.

   

6. Ocieplenie standard

Wsp. K = 0,22 W/m2k, ocieplenie podwyższone wsp. K= 0,16 W/m2k, dom pasywny wsp. K 0,09 W/m2k, plus wiatro- i paroizolacje Baufol lub Aluthermo.
Wełny do wyboru:GILLFIBER, ROCKWOLL itp. Od grubości 150mm + 50mm + ekran termiczny Aluthermo co zastępuję 200 mm wełny.
Wszystko to podnosi parametry energooszczędności domu do perfekcji i doskonałości cieplnej co ma duży wpływ na koszy utrzymania domu zimą i również latem podczas upałów. "Oszczędzasz na ogrzewaniu zimą i na klimatyzacji latem".

7. Wentylowanie ścian wewnętrznych

Trzeba pamiętać, że przy domach drewnianych o dociepleniach rożnego rodzaju wełnami i różnych parametrach cieplnych, grubościach, wykonywania pracy zakładkowej - przeplatania produktu, celem likwidacji mostków, przemrażania, zakładania folii wiatro- i paraizolacyjnych, termoizolacji warstwowych, mat alutermicznych oraz montażu płyt OSB-3 (Cetris-cementowy, farmacell, PKG - płyta MFP).
Firma posiada sprawdzony system wentylowania, który to nie powoduje zroszeń międzywarstwowych, a zarazem podnosi do maksimum współczynnik cieplny domu. Każdy kierownik budowy - architekt prowadzący budowę, jako pełnomocnik inwestora wprowadza swoje rozwiązania, które to firma honoruje i dostosowuje parametry cieplne.

Wentylowanie pomieszczeń:

Firma Drev-imed w swoim produkcie posiada separatory - odzysk ciepłego ogrzanego powietrza wychodzącego z mieszkania przez co system obniża koszt grzewczy i jest systemem energo-oszczędnym.

Firma Drev-imed posiada solarowe systemy ekologiczne - grzewcze wody użytkowe - stosowane do dowolnych celów: basenów, brodzików dla dzieci, cele ogrodnicze itd.

8. Wykończenie wnętrz

Jest w całości uzależnione od pomysłowości i możliwości finansowych klienta. Firma to omawia i ustala z klientem każde pomieszczenie z osobna. Proponuje, doradza, dostarcza wszelakie materiały wykończeniowe na życzenie klienta, a obecnie na polskim rynku niczego nie brakuje.

Wykończenie i porządkowanie placu budowy:

Firma Drev-imed dysponuję sprzętem budowlanym takim jak: koparki, ładowarki, wozidła budowlane, może wykonać wszelkie prace porządkowe oraz ziemne. Dysponujemy też grupami pracowników budowlanych, wjazdy, układają kostkę brukową, dokonują melioracji i odwodnień oraz podłączeń sieci elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, odgromowych. Firma Drev-imed jest w ścisłej współpracy z podwykonawcami projektowania ogrodów zielonych. Posiadamy też bardzo duży wybór drzew ozdobnych, krzewów i różnych roślin do Twojego ogrodu.

9. Oferta

Nasza Firma:

W swojej ofercie posiadamy produkty z drewna: świerk, modrzew, sosna.

 1. Domy drewniane.
 2. Domy z elewacją murowaną.
 3. Domy z elewacją łączoną, drewniano-murowaną.
 4. Domy parterowe, z użytkowym poddaszem, domy parter-piętro-poddasze.
 5. Domy parterowe z zabudową przeszkloną całość salonu zimowego (ogród zimowy).
 6. Domki rekreacyjne, letniskowe, altany ogrodowe, domki gospodarcze.
 7. Garaże - oraz wiaty garażowe.
 8. Elementy balkonowe, zabudowy balkonów, zabudowy tarasów, elementy dekoracyjne.
 9. Materiały - podłogowe - boazeria - podbitka - deska tarasowa, gładka ryflowana.
 10. Tarcica sezonowana, łaty, listwy.
 11. Elementy konstrukcyjne domów do samodzielnego montażu.
 12. Materiały ociepleniowe oraz wykończeniowe do budownictwa mieszkaniowego.

 

Firma świadczy usługi:

Posiada fachową obsługę zapewniając zamawiającemu: architekta, geodetę i kierownika budowy.
Wykonuję projekty pod indywidualne zamówienie.
Posiadamy wysoką jakość wykonywanych prac i stosowanych produktów.
Wszystkie materiały stosowane przez firmę posiadają atesty.
Firma świadczy usługi koparko-ładowarką oraz posiada wozidła budowlane.
Dowolność zmian w realizowanej budowie.

Budując dom Naszą  technologią klient ma wgląd na materiały i elementy z jakich firma ten dom wykonuje. Może je dotknąć fizycznie, zobaczyć, sprawdzić i zadać pytanie. Nasz klient ma 100% gwarancję, że budowany dom ma ściany z dobrego drewna i może spać spokojnie, bo widzi i fizycznie dotyka każdego elementu, przez co nabiera przekonania o dużej żywotności i trwałości budynku.
Nie polecamy ścian prefabrykowanych-zamkniętych, bo nie wiadomo  co jest w środku. Jaką masz pewność, że to jest to co widziałeś, a nie masz wglądu do środka ściany. A może inni stosują materiały, które będą miały wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie?
Przecież dom budujesz na wiele pokoleń, a więc musi być budowany z powagą, dokładnie, solidnie, musi być trwale związany z gruntem. Musisz to widzieć, a wykonawca musi Ci dać czas w trakcie realizacji budowy na to, żebyś mógł to sprawdzić - zobaczyć, omówić z kierownikiem budowy, że jest to właściwe.  Do Twojej dyspozycji dajemy architekta, konstruktora, brygadzistów firmy Drev-imed, którzy udzielają wszelkich wyjaśnień - pomogą i doradzą.

Grupy montażowe:

Doskonale wyszkolone. Skoordynowana organizacja pracy zapewnia dokładność i jakość wykonywanych prac.
Budowy wykonujemy na dowolnym terenie, nawet tam gdzie nie można dojechać samochodem.

Czas wykonania:

Czas wykonania całej budowy pod klucz trwa 24 dni robocze 100 m2 domu mieszkalnego.
Okres oczekiwania na wykonanie budowy domu to dwa miesiące.
Dom budowany jest systemem modułowym 62,5 cm. Każdy moduł możemy dokładać, przez co zwiększamy powierzchnię wymaganą przez klienta lub możemy też odejmować moduły, celem zmniejszenia powierzchni domu. Taką możliwość mamy zwiększając lub zmniejszając dom w każdym kierunku - możemy go dopasować do każdego fundamentu.
 

REALIZACJE FIRMY DREV-IMED

Realizujemy wszystkie projekty indywidualne na życzenie klientów, według dowolnej architektury, z dowolnych katalogów biur architektonicznych,oraz dowolnych projektów. Posiadamy 20 000 różnych modeli domów mieszkalnych, rekreacyjnych i gospodarczych do wglądu w siedzibie firmy. ZAPRASZAMY.